Největší vzor psychopatů? – Stalin.

úterý 20. říjen 2009 07:02

Zrovna se blížím ke konci knížky Hitler a Stalin, paralelní životopisy od Alana Bullocka. K tomuto dílu jsem se chtěl dostat už dřív, ale nezbýval čas až teď. A vlastně je to dobře, nebo spíš je to jedno kdy si něco přečteme o takových (ne)zajímavých osobnostech jako je Stalin.

Jak je vidět na internetových i v tištěných médiích  tento netvor vzbuzuje pozornost i v dnešní době, kdy by mělo být každému jasné o koho vlastně šlo. O Hitlerovi jsem měl už jako malé dítě představu toho nejhoršího co se kdy narodilo, což mělo svůj důvod – zaměřit pozornost na někoho jiného. To ale také díky masivní socialistické indoktrinaci, které jsem byl vystaven již v mateřské škole. O Stalinovi jsem se dozvěděl až po revoluci, do té doby jsem znal jen básničku o Leninovi.

Sotva jedenáctiletý kluk jsem pochopil o co v komunismu šlo, a proto nechápu ty, kteří zažili zvěrstva Stalina, ale stále jej vnímají jako největšího Rusa v dějinách (tuším, že v této anketě skončil nakonec třetí, což není vůbec špatná pozice vzhledem k jeho „výkonům“). Že se ozve vnuk toho tyrana, a chce jej očistit je sice pochopitelné, ale vypadá to, jako kdyby přišel odněkud ze Sibiře, kam ho asi v jeho zájmu poslal jeho děd (nebo spíš možná jeho matku), aby zde pochopili smysl socialistické revoluce a nebyli náhodou zasaženy nějakou nekalou kapitalitickou myšlenkou. Nikdo se nechce smířit s tím, že by jeho předek, z kterého vzešel byl tyran, nestvůra a nevím jak ještě jej nazvat. Ale je třeba to chápat jako fakt. Stalin byl psychopat, neustále kolem sebe viděl nepřítele, a bál se o svůj život tak, že raději preventivně zabíjel ostatní kolem sebe. Těchto psychopatů potkávám dnes a denně. Nejen v politice či na veřejných místech, ale i v práci, doma, na plovárně etc. Nesnaží se zbavit nás našeho života (protože nemají tu moc jako měl Stalin), ale snaží se nám ztěžovat život jak jen to jde a kdyby se chopili kormidla dějin tak jako strýček Josif, viděli bychom čeho takový psychopat je schopen a kam až může zajít.

A tak se snadno stane, že po napsání obdobného článku se zas jeden psychopat ozve, že to není pravda a jedná se jen o pomluvy a dohady. 50. léta u nás jasně ukázala čeho je schopen stalinismus, a to jsme „ochutnali“ jen malou část toho čemu se říká čistky nebo vyhlazování národa, a i tak to vrchovatě stačilo. Takže jsem zvědav, kdo si bude největšího tyrana v dějinách a vzor psychopatů po celém světě nadále zastávat. A to, že nás Stalin osovobodil není zas tak pravda, válečných operací se účastnili jeho vojáci, nikoli on.
Michal Borůvka

Michal Borůvka

Michal Borůvka

O všem co by nemělo být opomíjeno.

Politolog

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora